Ošetřovné z důvodu uzavření SMŠ v ul.Klausova

Vážení rodiče, jednání s HSHMP je velmi složité a zdlouhavé. Vzhledem k situaci, která nastala během víkendu,  kdy onemocnělo 70% zaměstnanců, jsem se rozhodla  zájmu ochrany zdraví mateřskou školu uzavřít  okamžitě a to od pondělí 22.2. do 5.3.2021. Na nárok o ošetřovné nepřijdete, není potřeba čekat až onemocní 30% dětí, kdy pak hygiena vyhlásí karanténu. Na stránkách ČSSZ je formulář Žádost o ošetřovné při péči za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či její část. Níže přikládám odkaz. Jsou tam i podrobné informace. Díky tomuto novému formuláři nepotřebujete od školy tvrzení o uzavření. Na formuláři sami vyplníte prohlášení  o uzavření školy. V Identifikaci žádosti zaškrtnete „Nová žádost“ a vygeneruje se Vám automaticky číslo žádosti. V části „A“ uvedete: Soukromá mateřská škola „KORÁLEK“, spol. s r.o., IČO: 25642863,  Klausova 2448/6, Praha 5, 155 00, ČR. Jako důvod uzavření uveďte: Mimořádná opatření při epidemii, které byly přijaty ve školním roce 2020/21.  Uzavření MŠ od 22.2. do 5.3.2021.  Přikládám i odkaz na výkaz péče o dítě, který Váš zaměstnavatel přikládá k  Vaší žádosti  o OČR.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část (cssz.cz)

Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení (cssz.cz)

Aktuální informace k ošetřovnému – Česká správa sociálního zabezpečení (cssz.cz)

Je možné, že někoho z Vás bude kontaktovat hygienička, aby jste si nechali vystavit od pediatra  OČR.  Ale  to už  asi nebude potřeba, jen Vás prosím o zodpovědnost a pokud možno, nechte děti doma. Děkuji za pochopení. V případě nejasností mi můžete zavolat na t.č. 603467054

S pozdravem

Pavla Babjaková, řed.

Kalendář

Nejsou žádné plánované akce.